1989 - Ernani
De opera Ernani werd uitgevoerd op 22 & 28 april 1989 in De Schouw, Uden
| Muzikale leiding |
|
Rein Snoeren |
| Regie |
|
Frans Meewis |
| Repetitor |
|
Martzen Wilman |
| Muzikale begeleiding |
|
Tegels Symfonie Orkest |
| |
|
|
| Ernani rebellenhoofdman |
|
Adriaan van Limpt |
| Don Carlos Koning van Spanje |
|
Har Poels |
| Don da Silva Spaanse edelman |
|
Jean Sagani |
| Donna Elvira Nicht en verloofde |
|
Thea Vermeulen |
| Don Ricardo wapendrager |
|
Nanny Tesser |
| Jago vertrouweling van Da Silva |
|
Eric Tesser |
Brabant Dagblad 1 mei 1989
Boeiende Ernani in Udense Schouw
Na het succes van Oberto in 1987 is de operettevereniging Uden er opnieuw in geslaagd een volwassen opera op de planken te brengen. Ernani stelt nog zelfs nog hogere eisen aan solisten en orkest.
Adriaan van Limpt zong de titelrol met een stralende en imponerende tenor. Har Poels, die de rol van Don Carlos zong, kwam in zijn overdracht wat openheid en ook wat volume tekort, mar beschikte zonder meer over een fraaie en betrouwbare stem. Voor velen zal de bijdrage van Thea Vermeulen-Peek als Donna Elvira als het mooiste aspect van deze opera-avond in het geheugen blijven.
Opvallend was verder de goede groepsregie. Veel beter dan vaak in de koorscènes van bijvoorbeeld operaforum was de bescheiden podiumruimte evenwichtig benut, en gedroegen de koorleden zicht niet alsof ieder centrum het centrum van de dramatische handeling was. Voeg daarbij het sobere, maar smaakvolle en doeltreffende decor en een meestal goed contact tussen orkest en podium, en het is duidelijk dat deze Ernani voldoende boeiend was om de gortdroge akoestiek en het benauwde klimaat van de Schouw snel te doen vergeten.
Udens Weekblad 3 mei 1989
Prima uitvoering van volwassen opera
Voor de tweede keer is het de Operette Vereniging Uden gelukt om een opera van Verdi op de planken te zetten. Ruim twee jaar geleden verraste het gezelschap met een boeiende uitvoering van de opera Oberto. Die prestatie werd de afgelopen weken geëvenaard, zo niet verbeterd, met de opvoering van het liefdesdrama Ernani. Gesteund door enkele professionele solisten en het Tegels Symfonie Orkest met dirigent Rien Snoeren, wisten de Udenaren een voorstelling te brengen die bij het publiek bijzonder goed aansloeg.